Atrakcje w okolicy

2019-02-28T12:26:27+01:0028 lutego. 2019|Atrakcje|

Park “Bajka” w Błoniach

Park „Bajka” zaprojektowano jako ogólnodostępny park miejski, w formie ogrodowych wnętrz z przeważającymi otwartymi przestrzeniami trawiastymi, ze specjalnie dobraną mieszanką traw odpornych na deptanie i interaktywnymi elementami wyposażenia. Program użytkowy parku został tak dobrany, aby zaspokajać potrzeby mieszkańców w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach. Myślą przewodnią było zaproszenie wszystkich użytkowników do aktywnego korzystania z przestrzeni parku, z wykorzystaniem każdej formy spędzania wolnego czasu na powietrzu, także piknikowania i odpoczynku na trawie. Obiekt składa się z trzech stref. W strefie wypoczynku cichego wydzielono polanę wypoczynkową z zestawem mebli parkowych, zespół boisk do gry w bule – „bulodrom”, szachy ogrodowe i stoliki do gry w szachy oraz miejsce cichej zabawy wśród ciekawych form przestrzennych wyplatanych z wikliny w formie zamków, labiryntów czy podwieszanych na gałęziach foteli, a także zestaw zewnętrznych instrumentów muzycznych, krzywych zwierciadeł, itp. Strefa dla aktywnych składa się z cieszącej się dużym powodzeniem fontanny interaktywnej, stołów do gry w tenisa stołowego, siłowni i i placu zabaw dla starszych dzieci w formie linarium. Wydzielono tu rejon zabaw młodzieżowych (z symulatorem deskorolki, zjazdem na drążku i zjazdem linowym), jest ogrodzony plac zabaw dla dzieci młodszych, plaża piaszczysta z dostępem do wody, polana z pagórkami w formie wielorybów oraz interaktywne miejsca zabaw dla dzieci z kolorowymi kulami do wspinania i skakania. Trzecia strefa imprez masowych to duża polana z miejscem do piknikowania oraz miejscami przy głównym ciągu pieszo – rowerowym na stoiska okolicznościowe.
C. K. Norwida
05-870 Błonie
woj.mazowieckie
gmina Błonie
 

Kampinowski Park Narodowy

Zaledwie 10km od osiedla znajduje się wejscie do Kampinoskiego Parku Narodowego, gdzie mogą Państwo aktywnie spędzić czas jeżdźąc konno, na rowerze czy spacerować w gronie rodziny. Jest to również świetne miejsce do uprawiania sportów tj. bieganie czy nordic walking. Do parku można wybrać się z czworonogiem, jednak należy pamiętać, że jest to Park Narodowy i psa należy prowadzić na smyczy.
Dojazd autem zajmuje 10 min. Należy kierować się na miejsowość Lipków. Auto można zostawić na parkingu przy Parafii Św Rocha, następnie udać się w kierunku ulicy Leśnej by skorzystać z przepięknej Szerokiej Warszawskiej Drogi. Trasa z drogą powrotną liczy ok 9 km.

Park Ołtarzewski

Jak sama nazwa wskazuje, park Ołtarzewski zlokalizowany jest w miejscowości Ołtarzew i liczy sobie ok 15ha. Jest porośnięty bujną roślinnością – głównie krajową. Do dyspozycji są ścieżki spacerowe oraz stawy, które podczas mroźnych zim służą jako lodowiska. Na przyległej polanie, znajdą Państwo miejsce do gry w piłkę.  Polana jest również wykorzystywana jako centrum imprez kulturalnych.net masażu, barek.

Park i dworek w Pilaszkowie

Park w Pilaszkowie powstał w XVIII wieku. Charakteryzują go nie tylko okoliczne kacze stawy czy ginące już na mazowszu wiązy szypułkowe a wśród nich pomnik przyrody. Główną atrakcją jest tu zabytkowy dworek również z XVIII wieku, ktory odwiedzali m.in. Król Jan III Sobieski.

 

OSiR Kaputy

W 2014r. na terenie Kaput powstał ośrodek sportu i rekreacji. Do dyspozycji jest kilka boisk piłkarskich, boisko do koszykówki oraz siatkówki. Na terenie OSiR działa również łuczniczy klub strzelecki. Dodatkowo w bliskiej okolicy znajduje się spacerowa ścieżka rekreacyjna ze specjalnym miejscem, przeznaczonym do palenia ogniska.

Pływalnia Miejska w Ożarowie Mazowieckim

 
Pływalnia jest czynna w godzinach 6 – 22 (ostatnie wejście o godzinie 21). Do dyspozycji basen sportowy, basen do nauki pływania, jaccuzzi, rynna wodna, basen rekreacyjny. Na terenie obiektu znajdują się również sklepik sportowy z odzieżą i sprzętem do pływania, gabinet odchudzania i leczenia cellulitu, miejsce dla matek z małymi dziećmi, sauna o temperaturze do 120 °C, gabinet kosmetyczny, gabi